Altın süt, adını zerdeçalın verdiği renkten alan parlak sarı bir içecek. Yüzyıllardır Hindistan’da gece yatmadan önce kadınların güzelleşmek için tükettiği mucizevi içecek. Altın sütün sayısız faydaları bulunmakta. Bunlardan bazıları; vücudu temizleyip cildi güzelleştiriyor. Regl döneminin daha az sancılı geçmesine ve hormonların daha düzenli salgılanmasına yardımcı oluyor.

Beyin fonksiyonlarını güçlendirerek hafızamızın daha sağlam olmasına yardımcı oluyor. Sinir sistemindeki hücreleri yenilediği için de stres, depresyon ve yorgunluk gibi rahatsızların azaltılması yardımcı oluyor.

Karaciğer yağlanmasını önlüyor. Kandaki insülin seviyesini dengeliyor. Böylece daha az acıkmış oluyor ve daha rahat uyku uyuyorsunuz.

Öksürük, nezle gibi şikayetlerin giderilmesine yardımcı oluyor.

Doğal ağrı kesici görevi görüyor ve hücre yenileyici özelliği sayesinde de kanser tedavisine yardımcı oluyor. Baş ağrısı, diş ağrısı ve ağız yaralarına iyi gelir.

Huzursuz bağırsak, gaz ve şişkinlik gibi mide ve bağırsak sorunlarının çözümüne yardımcı oluyor.

Günlük ihtiyacımız olan enerjinin 5 katını verir. Bu sayede daha sağlıklı ve dinç görünürüz. Uzun süre tokluk hissi sağlayıp kilo vermemize de yardımcı olur.

Not: Günde 1 bardak tüketilmelidir. Gece yatmadan önce yada kahvaltıdan önce tüketilmelidir. Yatmadan önce içildiğinde vücudun yenilenme hızını arttırmaktadır.

Uyarı: Kan inceltici ilaç kullananlar, safra kesesi ve böbrek taşı olanlar, düşük tansiyonu olanlar, mide yanması olanlar, demir eksikliği yaşayanlar, süte ve zerdeçala alerjisi olanlar bu içeceği tüketmemelidir. Emziren ve hamile olanlar doktora danışmadan tüketmemelidir. Ayrıca ameliyat olacaklar 2 hafta önceden tüketmeyi bırakmalıdır.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Küçük bir sütlüğe sütümüzü alalım. Üzerine zerdeçal, karabiber, karanfil, zencefil ve tarçını koyalım. Karıştırarak sütü ısıtalım.
  2. Bal ve tereyağını 2 adet fincana paylaştıralım. Isınan sütümüzü fincanlardaki balların üzerine paylaştıralım. Karıştırıp ılık yada sıcak olarak tüketelim. Altın süt (Golden Milk) servise hazır. Karışımı karabiber kullanmadan da hazırlayabilirisiniz. Ancak karabiber kullanınca faydası 2 katına çıkmaktadır.

Afiyet olsun.

Püf Noktası: Bu karışımdan faydalanabilmek için her gün düzenli tüketmek gerekmektedir. Ancak yeterli şekilde faydalanabilmek için besinlerimize de dikkat etmeli ve sağlıklı beslenmeliyiz.