Salatalar özellikle akşam menümüzün vazgeçilmez parçalarıdır. Salatasız bir yemek yiyemem diyenler için hem salata hem de başlı başına bir öğün olabilecek bir salata tarifi bu. Barbunyanın varlığı ile protein ve mineral bakımından zenginleşen salata görselliği ile de iştah kabartıyor. Lif bakımından da bol olan salata diyet listeleri için de uygun olmaktadır. İçine koyabileceğiniz malzemeler evde olan malzemelere bağlı. İstediğinizi çıkarıp ekleme yapabilirsiniz.

Barbunya; karbonhidrat, protein ve liften oluşan vitamin ve mineral deposudur. Kalp sağlığını korur ve kan şekerini de dengeler. Lif kaynağı olduğu için de kilo vermenizi hızlandırır.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Mor lahanayı ince ince doğrayalım ve bir kaseye alalım. Üzerine tuzu ekleyelim ve iyice yumuşayana kadar ovalım. Üzerine kornişon turşuyu ince ince doğrayalım (ben domates turşusu kullandım). Kırmızı biberleri temizleyip ince ince doğrayalım.
  2. Kıvırcık ve taze soğanı ince ince keselim. Havuçları da soyup küp küp doğrayalım. Önceden haşladığımız barbunyayı da ekleyelim. Üzerine limon suyu, zeytinyağı ve nar ekşisini koyup hepsini güzelce harmanlayalım. Servis kasesine alalım. Barbunya salatası servise hazır.

Afiyet olsun.