Klasik mücverden sıkılanlar için harika bir tarifim var bugün. Brokoli mücveri en favori tariflerinizden olacak. Brokoli mücveri çocuklarınızın da severek tüketeceği bir atıştırmalık olacak. Yanında sarımsaklı yada sade yoğurtla inanın biz yemelere doyamadık. Sizlerin de bu tarifi deneyince aynı lezzeti alacağınıza eminim. Kış bitmeden bu tarifimi mutlaka deneyin.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Öncelikle brokolileri çiçeklerinden kabaca ayırıp yıkayalım ve süzülmeye bırakalım. Süzülen brokolileri tenceremize alıp üzerini geçene kadar sıcak su dökelim ve 10 dakika haşlayalım.
  2. Haşlanan brokolileri süzgece alalım ve hemen üzerine soğuk su tutalım ki renkleri canlılığını kaybetmesin. Süzülen brokolileri ince ince kıyalım ve karıştırma kasesine alalım. Üzerine un, yumurta ve baharatları ekleyelim. Ardından içine peynir ufalayalım. Hepsini çırparak yedirelim.
  3. Tavaya sıvıyağ koyalım. Yağ iyice ısınınca karışımdan 1 yemek kaşığı kadar koyup kaşığın tersiyle hafif düzleyelim. Arkalı önlü kızartalım. Nefis brokoli mücveri servise hazır.

Afiyet olsun.