Merhabalar. Bugün mevsime uygun meyvelerle şahane bir meyveli pasta hazırladım. Üstelik zahmetsiz 5 dakikada hazırlanabilecek çok pratik ve son derece hafif bir tatlı. Soğuk olarak tüketildiğinde dondurma tadında ferah bir tatlı. Biz çok severek yedik. Umarım sizde dener ve beğenirsiniz.

Not: Krema ve yoğurdu soğuk olarak çırpalım.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Öncelikle krema için yoğurt, şeker ve kremayı köpürene kadar çırpalım. Büyük cam bir kasenin içini yanlardan sarkacak şekilde streç film ile kaplayalım. Sırayla muz, kivi, çilek gibi meyveleri dizelim. Hazırladığımız kremadan 1-2 kepçe meyvelerin üzerine döküp düzeltelim.
  2. Kremanın üzerine iri parçalara böldüğümüz pandispanya kekini yerleştirelim. Kremadan tekrar 1-2 kepçe koyup düzeltelim. Biraz meyve dizelim.
  3. Kalan kremanın hepsini koyup düzeltelim. Üzerine pandispanyayı bütün olarak yerleştirelim. Yanlardan sarkan streç filmi üzerine kapatalım. Buzdolabında 3-4 saat bekletelim.
  4. Süre sonunda streç filmi açıp servis kasesine ters çevirelim. Üzerindeki streç filmi dikkatlice alalım. Dilimleyerek servis edelim. Meyveli Yaz Pastası servise hazır.

Afiyet olsun.