Püf Noktası: Bu kurabiyenin en önemli özelliği içinde kabartma tozu yada karbonat olmaması

Çay saatlerinin olmazsa olmazı kurabiyelerdir. Bu kurabiyelerin de birçok çeşidi vardır elbette. Tatlı kurabiyeler en çok tercih edilenlerdendir. Kışın da en çok tercih edilenleri portakalla tatlandırılmış mis kokulu kurabiyelerdir. Ben de bugün içinde kabartma tozu kullanılmayan Fransız kurabiyesi tarifini denedim ve çok memnun kaldım. Kıyır kıyır olan bu kurabiyeler tüm ev halkı tarafından kısa sürede tüketildi. Siz de bu nefis kurabiyeleri çayınızla ikram edebilirsiniz. Emin olun çok memnun kalacaksınız.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Oda ısısında yumuşamış olan tereyağını şeker ve portakal rendesi ile karıştıralım. Üzerine yumurta ve tarçın ekleyip karıştıralım. Un ve vanilyayı azar azar ekleyip ele yapışmayan bir hamur elde edelim.
  2. En son kuru üzüm ve toz fındığı da ekleyip güzelce yoğuralım. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarlayalım. Yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine aralıklı olarak dizelim.
  3. 175 derecede ısıtılan fırında 15-20 dakika pişirelim. Fırından çıkan kurabiyelerin ilk sıcağının çıkması için 3 dakika bekleyelim. Ilınan kurabiyelere pudra şekeri serpelim. Portakallı fransız kurabiyesi servise hazır.

Afiyet olsun.