Çiftlik kebabı, lokanta yemekleri arasında en çok sevilen ve en çok tüketilen yemeklerdendir. Birkaç sebzenin kızartılıp et ile tatlandırıldığı bu lezzet görüntüsü ile de iştah açmaktadır. Davet sofralarınızı da renklendirecek bir yemek olan çiftlik kebabı konuklarınız tarafından da büyük beğeni toplayacak. Bu lezzet için sizde sofranızda yer açın.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Kuşbaşı kestiğimiz etimizi tencereye alalım. Zeytinyağını da koyup ocağa alalım. Yüksek ateşte suyunu salıp çekene kadar karıştırarak kavuralım. Soğan ve sarımsağı ince ince yemeklik doğrayalım. Suyunu çeken etimize doğradığımız soğan ve sarımsağı ekleyelim. Karıştırarak eriyene kadar kavuralım. Suyumuzu da ekleyelim ve kaynamaya bırakalım. Kaynamaya başlayan etimizin altını kısıp 30 dakika pişirelim.
  2. Patatesleri çok küçük olmayacak şekilde küp küp doğrayalım. Biberlerin çekirdeklerini çıkaralım ve aynı boyutta doğrayalım. Patlıcanları da alacalı soyup aynı boyutta küp küp doğrayalım.
  3. Patlıcanları kızgın yağda kararmadan hemen kızartalım. Daha sonra patates ve biberleri kızartalım. Etimiz pişince altını kapatalım. Kızarttığımız sebzelerin hepsini pişen et tenceresine alalım. Kabuklarını soyup küp küp doğradığımız domatesleri tencereye ekleyelim. Haşlanmış bezelye ve baharatları da tencereye ekleyelim.
  4. Tüm malzemeleri ezmeden yavaşça karıştıralım. Uygun boyuttaki fırın kabına tenceremizi etin suyu ile birlikte aktaralım. 200 derece ısıtılmış fırında yaklaşık 15-20 dakika üzerleri hafif kızarana kadar pişirelim. Çiftlik kebabı servise hazır.

Afiyet olsun.