Kereviz yemeğini birçok kişi kokusu nedeni ile pek tercih etmese de bizim evin vazgeçilmez sebzesi. Çoluk çocuk hepimizin sevdiği kerevizi genellikle zeytinyağlı olarak tüketiriz. Ama etli ve terbiyeli olarak da ara ara yaparım. Son yapışımda tarifi sizin için fotoğrafladım. Kerevizi bu şekilde denemeyenlere önerdiğim bu lezzeti sizin için ekliyorum.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Kerevizi soyup yıkayalım. Ardından iri küpler halinde doğrayıp kararmamaları için limonlu suda bekletelim. Patatesi ve havucu ayrı ayrı keselere doğrayalım. Soğan ve sarımsağı yemeklik doğrayıp tencereye alalım. Zeytinyağını ekleyip kavurmaya başlayalım.
  2. Yumuşayan soğanlara havuçları ekleyelim. Kısıkta 5 dakika karıştırarak kavuralım. Sonra patatesleri ve limonlu sudan çıkardığımız kerevizleri ekleyelim.
  3. Kerevizi koyduğumuz limonlu sudan 3 su bardağını tencereye ekleyelim. Kaynayınca altını kısıp 15 dakika pişmeye bırakalım. Pişen yemeğimizin terbiyesi için yumurta sarısına yarım limon suyu sıkıp karıştıralım.
  4. Çorbanın suyundan azar azar ekleyip terbiyeyi ılıştıralım. Tencereyi karıştırarak terbiyeyi çorbaya ekleyelim. Tuzunu katıp 5 dakika daha pişirelim. Ocağı kapatıp dinlendirelim. Etli kereviz yemeği servise hazır.

Afiyet olsun.