Yumuşacık kıvamı ile çocukluğumuzdan gelen bir lezzet. Annelerimizin hazırladığı ev yapımı kakaolu puding bizi geçmişe götürecek. Çocukken sıklıkla yediğimiz ve tadını asla unutamadığımız bir tatlı. Sizde çocuklarınıza bu lezzetli tatlıyı bol bol yedirin. Çünkü ev yapımı kakaolu puding çocukların en sevdiği anne tatlısıdır.

Düşük kalorili olması nedeni ile de diyet yapanların imdadına yetişen 5 dakikada hazırlanabilen bu tatlı, tatlı krizine girenlerin en büyük kurtarıcısıdır. Evde kolaylıkla bulunabilen malzemelerle hazırlanan kakaolu puding çocuklarınızla da hazırlayabileceğiniz kolay bir tatlı. Çocuklarınızla mutfakta keyifli bir vakit geçirmek isteyenler için tarifi sizi burada bekliyor.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Tenceremize sütü alalım. Üzerine şeker, nişasta, pirinç unu ve kakaoyu koyalım. İyice çırparak erimelerini sağlayalım.
  2. Ocağa alalım ve karıştırarak pişirmeye başlayalım. Kaynayıp kıvam almaya başlayan tatlımıza vanilya ve tereyağını ekleyelim ve ocağı kapatalım. Sıcağı ile erimesi için iyice karıştıralım ve soğumaya bırakalım.
  3. Ara ara karıştırarak kabuk tutmasını önleyelim. Ilınınca kaselere bölüştürelim. Oda ısısına gelince buzdolabında 3 saat bekletelim. Ev yapımı kakaolu puding servise hazır.

Afiyet olsun.