Küçüklüğümüzde satın alıp yediğimiz bir klasik alaska frigo dondurma. Sinemalarda yada kumsalda satıcıların sattığı unutulmayan lezzet. Bizi çocukluğumuza kadar götüren bu nefis lezzeti evinize kadar getirdim. Bugün hep birlikte ev yapımı frigo dondurma yapıyoruz. Haydi çoluk çocuk hep birlikte mutfağa.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Tencereye sütü koyalım. Üzerine nişasta, kakao ve unu koyup eriyene kadar karıştıralım. Ardından şeker ekleyip ocağa alalım. Kaynayana kadar karıştırarak pişirelim. Kaynamaya başlayınca ocağı kapatalım. Tereyağ, çikolata ve vanilyayı ekleyelim. Çikolata eriyene kadar karıştıralım.
  2. 22 x 22 cm. boyutlarında kare borcama pudingimizi dökelim. Üzerini düzleyelim ve oda ısısına gelene kadar bekletelim.Oda ısısına gelen pudingin üzerini streç film ile kaplayalım. Buzdolabının dondurucu bölümüne yerleştirip en az 10 saat mümkünse 1 gün bekletelim.
  3. Tamamen donan ve kıvam alan frigo dondurma kasesini dolaptan alalım. Ucunu ısıttığımız bıcakla ince uzun dikdörtgen şekillerde keselim. Aliminyum folyoya saralım. Frigo dondurma servise hazır.

Afiyet olsun.

Not: Frigo dondurmaları porsiyonluk kestikten sonra hepsini aliminyum folyoya sarıp buzlukta saklayabilirsiniz. Bu şekilde 1 ay kadar bekleyebilir. İhtiyaç anında çocuklarınızın imdadına yetişecektir.