Davet sofraları için lezzetli bir tarif güveçte patatesli et sote. Hem göze hem mideye hitap eden bu lezzet güveçte sunumla servis kolaylığı sağlıyor. Siz de sofralarınızı bu lezzetle tamamlayın.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Tenceremize yağımızı alalım. Isınınca etimizi koyalım. Karıştırarak kavuralım. Suyunu salıp çekince sıcak suyumuzu ekleyelim. Altını kısıp 40 dakika pişmeye bırakalım. Suyunu çekince doğradığımız soğanları ekleyelim. Karıştırarak kavuralım. Yıkayıp çekirdeklerini çıkardığımız kırmızı ve yeşil biberleri ince ince doğrayıp ekleyelim. Sarımsakları da ince ince doğrayıp koyalım. Hepsini karıştırarak kavuralım.
  2. Salçayı ekleyip eritelim. Ardından kabuklarını soyup küp küp doğradığımız domatesleri ekleyelim. Biraz çevirip küp küp doğradığımız patatesleri ekleyelim. Baharatlarını da katıp hepsini karıştıralım. Kısıkta 10 dakika pişirelim ve ocağı kapatalım.
  3. Porsiyonluk güveç kaplarına et sotemizi paylaştıralım. Üzerine kaşar rendesi serpelim. 180 derceli fırında 20 dakika üzeri kızarana kadar pişirelim. 10 dakika dinlendirip servis edelim. Güveçte patatesli et sote yemeğimiz servise hazır.

Afiyet olsun.