Hindi eti zengin bir protein kaynağıdır. Yüksek oranda B vitamin içerdiğinden kişiye zindelik vermektedir. Kendini yorgun hissedenler için son derece faydalıdır. Kansızlığa da fayda sağlayan hindi eti zihni de güçlendirmektedir.

Kırmızı ete oranlara çok daha çabuk pişen ve beyaz eti ile oldukça lezzetli olan hindi eti düşük kalorisi nedeni ile de diyet programlarında sıklıkla yer almaktadır.

Sebzelerle zenginleştirilip tam bir ana öğüne dönüşen hindi kapama tarifi de beğeneceğinizi düşündüğüm tariflerden. İçerisine farklı sebzeler ve baharatlar ekleyerek kendi lezzetinizi yakalayabilirsiniz.

Not: Hindi kapama tarifi için 35 x 24 cm.’ lik dikdörtgen bir borcam kullanılmıştır.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Soğanı yarım ay şeklinde doğrayalım. Karıştırma kasesine alalım. Üzerine sıvıyağ, yoğurt, hardal, ezilmiş sarımsak ve baharatları koyalım. Hindi kapamaları da ekleyip hepsini güzelce harmanlayalım. Üzerini streçleyip buzdolabında 3 saat dinlendirelim.
  2. Dikdörtgen borcamı yağlayalım. Hindi kapamaları soğanlarla birlikte tepsiye dizelim. Havuç ve patatesleri iri küpler halinde doğrayıp yanlarındaki boşluklara koyalım. Üzerlerine defne yapraklarını dizelim.
  3. Tepsinin üzerini yanlarından sarkmayacak şekilde yağlı kağıtla kapatalım. 190 dereceli fırında 30 dakika pişirelim. Süre sonunda yağlı kağıdı tepsinin üzerinden alalım. Tepsiyi tekrar fırına sürelim. 20 dakika kadar daha pişirelim. 5 dakika dinlendirip servis edelim. Hindi kapama servise hazır.

Afiyet olsun.