Hindi Sote, oldukça sağlıklı ve lezzetli bir yemektir. Hindi eti tat olarak kırmızı ete benzese de tür olarak beyaz ettir. Kolesterol ve yağ bakımından düşük olan hindi eti, protein bakımından da bir o kadar zengindir. Bağırsakların çalışmasına da yardımcı olan hindi eti diyet listelerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Ayrıca vücuda enerji vererek stres ve depresyonun azaltılmasına yardımcı olur. Serotonin bakımından zengin olan hindi eti, ruhsal rahatsızlığı olan kişileri de tavsiye edilmektedir.

Kandaki hücrelerin sayısını arttırarak kansızlığın önüne geçer. Kan basıncını dengeler. İçerdiği yüksek antioksidan sayesinde vücuttaki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak yaşlanmayı geciktirir.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Hindi etini kuşbaşı doğrayalım. Zeytinyağı ile birlikte tencereye alalım. Orta ateşte karıştırarak kavuralım. Suyunu salıp çekince küçük küçük doğradığımız soğan ve sarımsakları ekleyelim. Karıştırarak kavuralım. Biberleri ince ince doğrayalım. Kavrulan soğanlara biberleri ekleyelim. Kısık ateşte kapağı kapalı bir şekilde 3-4 dakika pişmeye bırakalım.
  2. O sırada domatesin kabuklarını soyup küp küp doğrayalım. Doğradığımız domatesleri hindilere ekleyelim. Baharatlarını da ekleyip hepsini güzelce karıştıralım. Ara ara karıştırarak 15 dakika bu şekilde pişmeye bırakalım. Düşük kalorili ve besleyici hindi sote servise hazır.

Afiyet olsun.