Evet kış bitmek üzere ve önümüz ilkbahar. Kışın evde yiyip yiyip aldığımız kiloları verme zamanı geldi. Kazakların altına sakladığımız kilolar gün yüzüne çıkmadan onlardan kurtulmalıyız. Bunun için çok lezzetli ve çok sağlıklı bir detoks içeceği hazırladım. Yazdan pet şişede dondurucuda sakladığım yaz domateslerinin suyunu kullandım. Yaz domatesi kullanmanızı öneririm. Eğer elinizin altında yoksa şimdiki domateslerle de olur.

Portakal Kabuğu : Cilde faydalıdır. Bağırsak hareketlerini düzenleyip kilo vermeyi hızlandırır.

Havuç Suyu : Cildi güzelleştirir ve kilo vermeye yardımcı olur.

Balkabağı Suyu  : Bağırsakları çalıştırarak kabızlığı önlemeye yardımcı olur. Toksik maddelerin böbreklerden atılmasına yardımcı olur.

Ispanak Suyu  : Bağırsakların çalışmasını düzenler ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Domates Suyu  : Cildi güzelleştirir. Sindirime yardımcı olur.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Ispanakları yıkayıp güzelce süzdürelim. Havuçların kabuklarını soyup kabaca doğrayalım. Balkabağının da kabuklarını doğrayıp kabaca doğrayalım.
  2. Katı meyve sıkacağında havuçları sıkalım. Yaklaşık yarım su bardağı havuç suyumuz olacak. Üzerine balkabağını sıkalım. Bu şekilde 1 su bardağına tamamlayalım.
  3. Domates ve ıspanakları da katı meyve sıkacağından geçirelim. Hepsini bir sürahiye alalım. Üzerine portakal kabuğunu rendeleyelim. Güzelce karıştırıp servis edelim. İçilebilir detoks suyu servise hazır.

Not: Tarif günlük olarak hazırlanmalı ve taze taze içilmelidir. Yaşa ve kiloya göre detoks süresi değişebilir ama fazla kilolu olanlar için bile en fazla 2 yada 3 gün olmalıdır. Uzun süre uygulamak sağlık sorunlarına sebep olacaktır. Ayda bir kez uygulanması yeterlidir. Detoks tamamen bir zayıflama olmayıp vücudu toksinlerden arındırmadır. Bunun yanında spor yapmak, sağlıklı gıdalar tüketmek ve bol sıvı içmek önemlidir.

Afiyet olsun.