Kabak sevmeyenlerin bile zevkle yiyeceği lezzetli ve pratik bir yaz kişi hazırladım. Görüntüsü ile önce göze hitap eden kabaklı kiş fırında pişerken iştahınızı kabartacak. Kıyır kıyır gevrek hamuru yumuşacık iç dolgusu ile nefis bir kiş tarifi denemeniz için sizi bekliyor. Çay saatleri ve altın günleri için de lezzetli bir alternatif arayanlar nefis kabaklı kiş tarifi geliyor.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Yumuşamış tereyağını karıştırma kasesine alalım. Üzerine tuz ve unu koyup özleşene kadar yoğuralım. Turta kalıbına hamuru yayalım. Kenarlarını hafif yükseltelim. Kabarmaması için çatalla sık aralıklarla delikler açalım. Buzdolabının buzluk bölümüne kaldıralım ve 30 dakika donmasını bekleyelim.
  2. Bu sırada kabağı ve domatesi yıkayıp ince ince halka şeklinde doğrayalım. Sosu için karıştırma kasesine peyniri ufalayalım. Üzerine yumurtaları kıralım. Yoğurt ekleyip karıştıralım. Süt, un ve tuzu da ekleyip iyice özleşene kadar çırpalım.
  3. Fırını 180 dereceye ısıtalım. Buzlukta donan kiş hamurunu ısınmış fırına koyalım ve 15 dakika pişirelim. Kalıbı fırından çıkarıp üzerine yumurta sosunu yayalım. Doğradığımız sebzeleri sıra ile üzerine dizelim. Biberleri de ince ince kesip serpiştirelim.
  4. Kişimizi tekrar fırına verelim. 20 dakika daha kontrollü olarak pişirelim. Kabaklı kiş servise hazır.

Afiyet olsun.