Renkli, besleyici, lezzetli ve bir o kadar da hafif bir salata tarifi geliyor. Ağır yemeklerin yanına servis edebileceğiniz canlı renkleri ile iştahınızı açacak bir mısır salatası herkesin beğenisini kazanacak. Değişik salata sevenler ve değişiklik arayanlar için çok güzel bir alternatif.

Mısır potasyum bakımından son derece zengindir. Kalsiyum, demir, protein, sodyum, B6 ve B12 vitaminlerini içermektedir. Birçok faydası bulunan mısırı soframızdan eksik etmemeliyiz.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Kırmızı soğanlarımızı ince ince yarım ay şeklinde doğrayalım. Maydanozlarımızı yıkayalım ve saplarını koparalım. İnce ince doğrayalım. Soğanları ve maydanozları karıştırma kasesine alalım.
  2. Kırmızı biberlerin içlerini temizleyerek ince ince doğrayalım. Salatalıkları da pijama şeklinde doğrayalım ve küp küp doğrayalım. Doğradığımız kırmızı biber ve salatalıkları karıştırma kasesine ekleyelim. üzerine haşlanmış mısırları ilave edelim.
  3. Ayrı yerde limon suyumuzu sıkalım. Üzerine zeytinyağı ve tuz koyup karıştıralım. Salata sosumuzu karıştırma kasesine dökelim. Tüm malzemeleri iyice karıştıralım. Salatamızı servis kasesine alalım. Mısır salatası servise hazır.

Afiyet olsun.