Muzlu tatlı severler için yumuşacık ve lezzetli bir magnolia tarifim var. Muzlu magnolia tarifi ile orjinal lezzeti yakalayacaksınız. Çocuklarınızın da severek tüketeceği bu tatlıyı denemelisiniz.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Bebe bisküvilerini rondoya alalım. Toz haline gelene kadar bisküvileri çekelim ve bir kaseye alalım. Muzları ince ince halka şeklinde bir kaseye doğrayalım.
  2. Tatlımızı hazırlamak için tencereye süt, nişasta, un ve şekeri alalım. İyice özleşene kadar çırpıcıyla karıştıralım. Daha sonra ocağa alalım. Sürekli karıştırarak pişirmeye başlayalım.
  3. Kaynamaya başlayıp koyulaşınca vanilya ve kremayı ekleyelim. Ocağı kapatıp 2 dakika kadar mutfak robotuyla çırpalım. Tatlı kaselerine önce bir kepçe kadar tatlı koyalım. Muz dilimlerini kaselerin yanlarına batıralım.
  4. Un haline getirdiğimiz bebe bisküvilerinden tatlıların üzerine biraz serpelim. Kalan tatlıyı da kaselere paylaştıralım. En üstüne bisküvi tozu yada muz dilimleri ile süsleyelim. Oda ısısına gelen tatlımızı buzdolabında 2-3 saat kadar dinlendirelim. Muzlu magnolia (Orjinal magnolya) servise hazır.

Afiyet olsun.