Çilek ve çikolata’nın inanılmaz birleşimi olan bu kurabiyelere bayılacaksınız. İster soğuk bir sütle çocuklarınızı sevindirin ister çay yanında kendinizi şımartın. Her şekilde yenebilecek olan bu kurabiyeler iştahınızı kabartacak. Fırında kurabiyeleriniz pişerken evi saran çilek kokusu sizi her ne kadar sabırsızlandırsa da bekleyişin sonu mutlu bir tebessüm olacak.

Tarifi tam olarak yerine getirirseniz muhteşem lezzette çilekli ve çikolatalı kurabiyeler elde edeceksiniz. Hemen mutfağa gidip kolları sıvayalım. Tarifi not almayı unutmayalım !

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Öncelikle çilekleri yıkayalım. Nohut tanesi kadar olacak şekilde çilekleri doğrayalım. Temiz bir mutfak havlusu iyice kurulayalım. Kenarda beklemeye alalım.
  2. Karıştırma kasesine yumuşamış tereyağ, sıvıyağ, yumurta ve şekeri karıştıralım. Azar azar un ekleyip yoğurarak ele yapışmayan bir hamur elde edelim. Çikolataları ekleyip karıştıralım. Tamamen kuruyan çilekleri ekleyelim. Fazla ezmeden karıştıralım. Bu sırada hamur biraz ele yapışmaya başlayacak ama un eklemesi yapmayalım.
  3. Mandalina büyüklüğünde parçalar alıp yuvarlayalım. Üstüne hafifçe bastıralım. Yağlı kağıt serilmiş tepsiye aralıklı olarak dizelim.
  4. 175 derece ısıtılmış fırında 17-18 dakika hafif sararana kadar pişirelim. Çıkartıp soğumaya bırakalım. Nefis çilekli kurabiye servise hazır.

Afiyet olsun.