Görüntüsü ile iştah kabartan bir ana yemek Piliç Topkapı. Tavuk budunun içine gizlenmiş leziz iç pilav ile tavuk yemeğine boyut atlatıyoruz. Lüks otellerin ve restorantların menülerinde yer alan piliç topkapı yemeği ile sofranız bir ziyafet sofrasına dönüşecek. Davetlerinizde menünüzde yer alan piliç topkapı yemeği ile tüm övgüleri alacaksınız. Gelin sizde sofranızda bu özel lezzete yer açın.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Öncelikle pirincimizi yıkayıp süzülmeye bırakalım. Tencereye 1 kaşık tereyağ ve 1 kaşık sıvıyağı alalım. Dolmalık fıstıkları ve yıkanmış kuş üzümlerini ekleyelim. Biraz çevirip ince ince doğradığımız kuru soğanları ekleyelim. Soğanlar kavrulunca pirinç ve baharatları ekleyelim. Pirinçlerin üzerini örtecek kadar sıcak su koyup karıştıralım. Pişen pilavın altını kapatıp soğumaya bırakalım.
  2. Tavuk butlarımızı arkalı önlü tuzlayalım. Küçük bir kaseye tavuğumuzu derisi alta gelecek şekilde yerleştirelim. İçine 1 kaşık iç pilav koyalım. Üzerini tavukların kenarıyla kapatıp ters çevirelim. En küçük fırın kabına yerleştirelim. Tavukların açılmaması için sıkışık olarak dizelim (varsa kürdanla da tutturabilirsiniz ).
  3. Küçük bir kasede sosu için salça, yoğurt, su ve 2 kaşık sıvıyağı karıştıralım. Tavukların üzerine bolca sürelim. 180 derece ısıtılmış fırında 35-40 dakika üzerleri nar gibi kızarana kadar pişirelim. 10 dakika dinlendirip servis edelim. Piliç topkapı servise hazır.

Afiyet olsun.