Portakalın fresh tadı ile yapılan bu tatlıya bayılacaksınız. İster benim gibi bütün olarak hazırlayıp dilim dilim servis edin. İsterseniz de porsiyonluk kaselere koyup servis edin. Her şekilde çok beğeneceğiniz portakallı zebra tatlısı hafif olmasının yanında mis gibi portakal kokusu ile iştahınızı açacak.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Bir tencereye portakalı rendeleyelim. Üzerine portakal suyunu dökelim. Şekeri, unu ve nişastayı ekleyip karıştıralım.
  2. Ayrı bir tencerede süt, un, nişasta ve şekeri karıştıralım. Her iki tencereyi de aynı anda karıştırarak pişirelim. Her ikiside kaynayıp koyulaşınca vanilyaları ekleyelim. Karıştırarak iki tencerenin de altını kapatalım.
  3. Yuvarlak bir borcamı ıslatıp fazla suyunu dökelim. Portakallı tatlıdan bir kepçe alıp kalıba dökelim. Sonra vanilyalı tatlıdan da bir kepçe alıp portakallı tatlının üzerine dökelim. Tatlılar bitene kadar bu işleme devam edelim. En son üstünü düzleyelim ve soğumaya bırakalım.
  4. Oda ısına gelince buzdolabında 1 gece bekletelim. Ertesi gün ters çevirip servis  tabağına alalım. Portakallı zebra tatlısı servise hazır.

Afiyet olsun.