Ayrı tencere derdi olmadan aynı tencerenin içinde kavurduğumuz harçla ve sosuyla beraber pişen tüm lezzetleri içine çeken çok pratik bir spagetti tarifi ile geldim. Mutlaka denemelisiniz.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Öncelikle tavuğu küp küp doğrayalım ve makarna tenceremizde zeytinyağı ile güzelce kavuralım. Suyunu salıp çekince soğanı yemeklik ince ince doğrayıp ekleyelim. Tavuklara ilave edelim ve yumuşayana kadar kavuralım. Biberlerin içini temizleyelim ve ince ince doğrayalım. Kavurduğumuz tavuklara ekleyelim. Karıştırarak kavuralım. Salçayı da ekleyip karıştırarak eritelim.
  2. Domateslerin kabuklarını soyalım ve küp küp doğrayalım. Sarımsakları da ince ince doğrayalım. Sarımsak ve küp doğradığımız domatesleri tavuklara ekleyelim. Domatesler ezilip rengi dönünce sıcak suyunu ve baharatlarını ekleyelim.
  3. Suyumuz kaynayınca makarnamızı ekleyelim. Hepsini güzelce karıştıralım. Kısık ateşte ara ara karıştırarak suyunu çekene kadar pişirelim. Suyunu çekince ocağı kapatalım. Soğutmadan hemen servis edelim. Sosta pişen tavuklu spagetti makarna servise hazır.

Afiyet olsun.

Not: Makarnayı kendi suyunda pişirdiğmiz için ve soğuk sudan geçirmediğimiz için hemen tüketilmesi tavsiye edilir.