Çok lezzetli bir sebze çorbası ile sizlerleyim. Bol vitaminli ve sütlü olan sütlü sebze çorbası’nı ben evimde olan sebzeleri kullanarak yaptım. Siz evinizde olan malzemelerle farklı lezzette çorbalar yapabilirsiniz. Her türlü sebze ile yapılabilecek bu şahane çorbayı mutlaka deneyin.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Unu küçük bir tavada kavurup altını kapatalım ve üzerine sarımsak rendeleyelim.
  2. Ayrı yerde patatesleri ve havuçları küp küp doğrayalım. Kereviz saplarını, pırasaları ve kapya biberi de minik minik doğrayalım.
  3. Tenceremize yağı alıp önce havuçları karıştırarak 1 dakika kadar kavuralım. Sonra biberleri, pırasaları ve kerevizleri ekleyip kavuralım. Ardından patatesleri ekleyip kavuralım ve üzerine tavuk suyumuzu ekleyelim. Kaynayınca ocağın altını kısıp 15 dakika kadar pişirelim.
  4. Ayrı yerde kavurduğumuz unu sütle açalım. Üzerine limon suyu ekleyip karıştıralım. Çorbadan bir kepçe alıp una ekleyelim ve karıştıralım. Bu işlemi 2-3 kez yaparak unu ılıştıralım.
  5. Ardından karıştırarak çorbaya terbiyeyi ekleyelim. Çorbamız kaynayınca 5 dakika daha pişirip ocağı kapatalım. 10 dakika dinlendirelim. Sütlü sebze çorbası servise hazır.

Afiyet olsun.