Bugün nefis bir rulo köfte tarifim olacak. 2 adet yufka ile 4 hatta 5 kişiye yetecek kadar yemek çıkarabileceğiniz bu şahane yemeğe davetlileriniz bayılacak. Çok lezzetli olmasının yanında oldukça doyurucu da olan yufkalı rulo köfte tarfimi not almayı unutmayın.

Yemeğin Hazırlanışı

0/0 tamamlanan maddeler
  1. Öncelikle küçük bir kasede yoğurt, yumurta ve 1 kaşık zeytinyağını karıştıralım. Salça sosu için küçük bir tavada 2 kaşık tereyağını eritelim. Üzerine 1 tatlı kaşığı salça, tuz ve 1 çay bardağı su ekleyip karıştıralım. Salça eriyince ocağı kapatalım. Hazırladığımız salça sosunu fırın kabının tabanına yayalım.
  2. Kıyma harcı için soğan ve sarımsağı geniş bir kaseye rendeleyelim. Üzerine galeta unu, salça ve zeytinyağı koyalım. Kıyma ve baharatları da ekleyip hepsini güzelce yoğuralım.
  3. Yufkamızı tezgaha açalım. Hazırladığımız yoğurtlu harcı fırça ile yufkaların her tarafına eşit şekilde sürelim. Yoğurduğumuz kıymalı harcın yarısını minik minik parçalar kopararak yufkaların üzerine yerleştirelim. Sıkı sıkı rulo olarak yufkamızı saralım.
  4. 2 parmak genişliğinde kestiğimiz ruloları salça sosu döktüğümüz fırın kabına dik duracak şekilde çok sıkıştırmadan yerleştirelim (çok sıkışık olması yufkalarınızın aralarının fazla kızarmayıp hamur olmasına neden olacaktır). Kalan yoğurt sosundan yufkaların üzri